Kesisiz Jinekomasti Operasyonu Nasıl Yapılır

Jinekomasti Ameliyatları eskiden kesiler ile kan damarlarının sardığı yağ dokularının alınması ile yapılır ve hastayı acılı bir süreç beklerdi. Şimdilerde ise basit ufak bir operasyon ile ufacık milimetrik bir delikten endeskopik olarak yapılan basit bir operasyon ile yapılmaktadır.

Kişiler hemen ayağa kalkar varsa işlerini yapabilir ve bu operasyon anlaşılmaz dahi. Kişi bu ufak operasyon sonrası normal hayatına derhal dönebilir, hastanın hayatını etkilemez. 

Peki bu sorun nasıl oluşur?

Bazen vücut geliştirme yapan kişiler daha hızlı kas kütlesi edinmek için yan ürünler ya da doping maddeleri kullanabilirler. Bu tür yasa dışı madde kullanımı kişinin hormonel durumunu kötü yönde etkiler, bu etki sonrası jinekomasti oluşabilir. Bu her birey de olacak diye bir durum söz konusu değildir. Bazen bazı kişiler jinekomasti sorunu ile karşılaşır bazen de başka sağlık problemleri ile karşılaşabilirler. Her ne olursa olsun bu tür maddeler öyle ya da böyle sizi kötü yönde etkileyebilir. Bunu unutmamalı ve yasa dışı bu tür kullanımlardan kaçınarak jinekomastiden de kaçabilirsiniz. Fakat bazen kişiler yanlış beslenme ya da farklı ilaç kullanımları ile de bu tür sorunlar ile karşılaşabilir.

 

Yanlış beslenme ya da bazı istenmeyen hormonel problemler kişilerin jinekomasti ile tanışmasına neden olabilir. Bu tür durumlarda hastanın doktoruna ulaşarak tüm tetkikleri yaptırması ve bu durumu küçümseyip ilgilenmemezlik yapmaması gerekir.

jinekomasti

Bilinmesi gereken bir diğer konu jinekomasti sorununun diyet yaparak aç kalarak gitmesinin çok zor olduğudur. Kesisiz Jinekomasti operasyonu gerekli olabilir, bu konu doktorunuzun ileri kontrolleri sonrası verilebilir. Bunu kendinize çok dert etmenize gerek yoktur basit bir operasyondur ve vaktinizi dahi almaz hemen aynı gün standart yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Kaynak: http://memebuyutme.web.tr/24-jinekomasti/76-erkeklerde-meme-buyumesi-jinekomasti-cozumu.html

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.