Göz Kapağı Estetiği Göz Çevresi Estetiği

Göz Kapağı EstetiğiGöz Kapağı Estetiği, Anadolu ve Ortadoğu’da yaşayan insanların ve özellikle kadınların göz çevresindeki deformasyonlar sıklıkla görülen estetik şikayetlerdendir. Göz çevresi bir puzzle gibidir. Göz çevresi estetiğini oluşturan bölgeler birbirine geçmiş bir pozisyondadır. Göz kapağı estetiği, kaş estetiği, kaz ayakları, elmacık bölgesi, şakak estetiği göz çevresi estetiğinin birbirine geçmiş asıl ögeleridir.  

Göz çevresi estetiğinizi bozan kaçınılmaz ya da ötelenebilen faktörler şunlardır: Genetik yatkınlık, yaşlanma, kazalar, doğuştan gelen deformasyonlar, göz dış kenarlarının aşağı doğru düşük yani ağlak göz sendromu, yer çekimi önlenemeyen nedenlerdir. Önlenebilir ve ötelenebilir faktörler ise çevresel faktörlerdir. Düzenli yaşam tarzı, düzenli uyku alışkanlığı, sağlıklı beslenme, sigara, alkol ve madde bağımlılığının olmaması, stres ve depresyondan uzak durmak, duygularımızı kontrol edip sık sık gözyaşı dökmekten uzak durmak göz çevresi estetiğini daha uzun süre korumamızı sağlayacaktır. Kaçınılmaz faktörler, göz kapağı estetiğini, kaş estetiğini, elmacık estetiğini, şakak estetiğini çok genç yaşta, yani 30’lu yaşlarda bozabilmektedir. Normal şartlarda göz çevresi estetiğinin görülmeye başladığı yaş 40’lı yaşlardır. Kadınlar, daha hassas cilt ve kişilik yapısına sahip olduğu için erkeklere göre göz çevresinde daha erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşırlar. 

Göz çevresindeki bozulmalar aynaya küstürüyor

Göz çevresinin vücutta yaşlılık belirtisinin en erken görüldüğü yer olduğu bilgisini hatırlatarak, bu bölgedeki deformasyonların insanları olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye büründürdüğünü belirtmek gerekir.  Vücudun bu organlarının şikayet ve mutsuzluk ögesi haline gelmesi kronik bir psikolojik sorunlar yumağının oluşmasına zemin hazırlar. Kişi, aynaya bakmaktan imtina eder, adeta aynaya küser. 

Göz çevresi estetiğinde bozulmalar başlayan kişileri aynayla barıştıran tedavi seçenekleri etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. Ülkemizde estetik cerrahi alanında edilen tecrübeler, bu uygulamaları günübirlik, konforlu ve hızla iyileşen tedavi yöntemleri haline getirmiştir. 

Göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapakları ameliyatlarıyla ağrısız ve risksiz bir şekilde yapılmaktadır. Hastanın üst göz kapağındaki ve alt göz kapağındaki yağ ve deri fazlası alınarak, kas örselenmeleri düzeltilip, yaşından daha genç göz kapakları oluşturulmaktadır. 

Elmacık estetiği

Elmacık bölgesine estetik görünüm veren yumuşak dokuda ilerleyen yaşla birlikte ya da doğuştan gelen nedenlerle oluşan zayıflık ve sönüklük, alt göz kapağı yağlarının buraya yayılması ya da implant konulmasıyla tedavi edilmekte, güçlü bir yüz hattının oluşturulması sağlanmaktadır. 

Badem göz estetiği

Göz kenarları düşük, ağlayan, üzgün bakan göz yapısına sahip olan insanlarda, ki Anadolu insanının göz anatomisi genelde bu şekildedir, badem göz estetiğiyle göz kenarları bilimsel ölçülerde yukarı kaldırılarak hafif çekik badem göz formu oluşturulmaktadır. Bu uygulama ömür boyu kalıcı olup, gözlere gençlik ve bakışlara canlılık katmaktadır. 

Kaş kaldırma estetiği

Kaşların şeklinde ve gözle olan mesafesindeki estetik uyumsuzluk yine cerrahi müdahaleyle iz görülmeyecek şekilde düzeltilmekte, ortası hafif bombeli kenarları hafif yukarı doğru olan kaşlara kavuşan hastanın yüz ifadesi, karşı tarafa özgüveni yüksek bir izlenim vermektedir. 

Şakak germe estetiği

Şakaklardaki yaşlanma, sarkma ve kırışıklık kaş ve göz dış kenarlarına da baskı yaparak olumsuz etkilemektedir. Şakaklardaki bu gevşeklik cerrahi operasyonla kolaylıkla ortadan kaldırılmakta, hasta, gergin ve genç şakaklara kavuşmaktadır. 

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.