İNATÇI KİLOLARA YAĞ ALDIRMA İŞLEMİYLE KALICI OLARAK ELVEDA

Yağ Aldırma Yöntemleri ile ilgili bir çok makale ile karşılaşmış olabilirsiniz, bizim tavsiyemiz Op. Dr. Bülent Cihantimur sizler için Yağ Aldırma Yöntemleri Hakkında bilgilendirici oldukça açıklayıcı ve karşılaştırmalı anlatımlarının hem görsel hem de video olarak bulabileceğiniz makalesini mutlaka okumanızdır kesinlikle beğeneceğinizi ve aklınıza takılan bir çok sorunun cevabını bulacağınıza inanıyoruz.


Yağ hücreleri vücudumuzda ergenlik dönemine kadar nicelik olarak, yani sayısal olarak çoğalır. Ergenlikten sonra bu yağ hücreleri hacimsel olarak büyürler. Belli bir yaştan sonra özellikle 30'lu yaş ve üzerinde bu yağlar inatçı bir yapıya bürünür. Yok edilmeye, eritilemeye karşı dirençli hale gelen bu yağ hücreleri genellikle vücudun karın, bel etrafı, basen, kalça, bacak bölgesinde toplanırlar.


Konuyla İlgili Geniş Bilgilendirme için Op. Dr. Bülent Cihantimur'in yazmış olduğu bu adresteki makaledeki içeriği incelemenizi öneririz beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Ailesel yatkınlık, dengesiz ve sağlıksız beslenme, gece saatlerinde yemek yeme alışkanlığı, yaşın ilerlemesi, antidepresan ilaçları gibi belli başlı nedenler inatçı kilo alımında ve yağ hücrelerinin büyümesinde aktif rol oynayan faktörlerdir.

VÜCUDU ŞEKİLLENDİREREK ESTETİK ÖLÇÜLERE KAVUŞTURUYOR

İnatçı yağların yok edilmesinde son dönemde bütün dünyada kalıcı etkisi kanıtlanmış lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi son derece yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Bu yöntem, egzersiz ve diyet ile yok edilse bile daha sonra tekrar ortaya çıkan yağ hücrelerini yok ederek, bölgesel yağlanma ve bölgesel kilolara kalıcı çözüm getirmektedir. Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi aslında bir vücut şekillendirme işlemidir. Zayıflama yöntemi değildir. Vücudun estetik ölçülere getirilmesi amacıyla, genç ve dinamik bir görüntüye kavuşturulması için yağ ve kilo fazlasının alınarak ideal hatların elde edilmesi sağlanır.

KADINLAR BASENDEN, ERKEKLER KARINDAN KİLO ALIYOR

Kadınlarda fazla bölgesel yağ ve kilolar daha çok basenlerde ortaya çıkarken, erkeklerle ortak yağlanma bölgesi bel ve karın kısımlarıdır. Kadınsı bir vücut hattı inatçı yağlar tarafından yok edilir. Erkeksi bir bel, düz bir karın yerine bombeli bir karın, estetik oranlardan uzak bir popo ve basen çevresine sahip olan kadın, bu sorunlarından kolay kolay kurtulamamaktadır. Erkeklerde ise en çok göbek ve bel çevresi yağlanması yakınma konusudur. Fit bir vücut hattından uzaklaşan erkek vücudu yaşlanmayla birlikte dirençli yağlarla çevrili hale gelir.

EGZERSİZ KALICI OLARAK YOK EDEMİYOR

Diyet ve sporun yetersiz kaldığı bölgesel fazla yağlar kalıcı olarak nasıl ortadan kaldırılacaktır? Tek seansta fazla yağlardan kurtularak erkeksi ve kadınsı vücut hatlarına kavuşmak mümkündür. Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi sayesinde ulaşılacak bu sonuç kalıcı olmaktadır. Konforlu, hızlı bir şekilde yapılan lazer lipoliz ile yağ aldırma işlemiyle yağlara kolaylıkla müdahale edilmektedir.

15 DAKİKADA YAĞLAR KALICI OLARAK YOK EDİLİYOR

Liposuction ile yağ aldırma yönteminden farklı olarak vücudun her bölgesine hassas işlemler yapabilen lazer lipoliz yöntemi, pratik bir cerrahi işlemdir. İşlem sırasında kanamanın olmaması, sinirlere ve kılcal damarlara zarar vermemesi bu yağ aldırma yönteminin artılarındandır. Örneğin karın bölgesindeki fazla yağların alınması işlemini ele alalım. Karın bölgesi uyuşturularak işleme başlanır. Hedeflenen yağ dokuları için deride mini kesi açılır. 1 milimetre inceliğinde iğneler ile yağ hücrelerine çok güçlü lazer ışınları gönderilir. Yağ hücrelerinin zarı parçalanarak yağlar serbest hale getirilir. Yağlar dışarı çıkarılmaz. Aksine vücuttaki lenfatikler tarafından yok edilmesi sağlanır. Tek seansta 3-4 litre kadar yağ yok edilir. Sonuçlar çok uzun yıllar kalıcılığını korur. İşlem, müdahale edilen bölgeye, yağlanmanın miktarına göre 15 dakika ile 1 saat arasında sonuçlandırılır. Kişi tek seansta yıllarca üzerinde taşıdığı ve taşıyacağı fazla kilolardan kurtulur.

HEM YAĞLARA HEM DE SARKAN CİLT DOKUSUNA ÇÖZÜM

İşlem süresinin kısa olması, tek seansta sonuç alınması, operasyon sonrasında ağrı, morluk, şişliğin hafif ve erken iyileşme döneminde ortadan kalkması, günlük yaşama hızlı dönüş lazer lipoliz ile yağ aldırma yönteminin önemli avantajlarındandır.

Lazer lipoliz ile yağ aldırma yönteminin hastaya sağladığı diğer bir kolaylık ise, yağı alındıktan sonra gevşeyen ve sarkan cildin toparlanmasını sağlamasıdır. Lazer ışınları sarkan derinin sıkılaşmasını sağlayarak, işlem bölgesinde cilt germe gibi ikinci bir işlemin yapılmasına gerek bırakmamaktadır. Bu da hastalar için ikinci bir maliyet ve zaman kaybının önlenmiş olması demektir.

VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANIYOR?

Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemiyle sadece karın, bel çevresi, basen ve popodaki yağlardan mı kurtulmak mümkün? Elbette hayır, vücudun her bölgesindeki lokalize yağlardan kalıcı olarak lazer lipoliz ile kurtulabiliyorsunuz. Meme büyümesi olarak bilinen erkeklerde görülen jinekomasti rahatsızlığında memelerin kadınsı görünümden kurtulması için küçültülmesi amacıyla kullanılır. Yüz ve gıdı bölgesi, ayrıca boyun bölgesi çok hassatır. Burada biriken yağlara müdahale çok zordur. Ancak lazer lipoliz yağ aldırma yöntemiyle bu bölgelerin fazla yağlardan arındırılarak şekillendirilmesi ve gençleştirilmesi mümkündür. Diz ve uyluk kısımlarında, bacağın hassas olan üst iç kısımlarında lazer lipoliz yöntemi rahatlıkla uygulanmaktadır. Liposuction yapılmış bölgelerde de uygulanan bu işlem, sırt ve kol içi yağlarda da kalıcı şekillendirmeler ortaya koymaktadır. Birincil ve ikincil selülit tedavilerinde yine lazer lipoliz yöntemi etkili sonuçlar vermektedir.

LAZER LİPOLİZ YÖNTEMİNİN LIPOSUCTION'A GÖRE AVANTAJLARI

Lazer lipoliz yöntemi günlük yaşamı ve iş yaşamını minimum düzeyde etkilemektedir. Ortaya koyduğu sonuçları da dikkate alırsak en etkili vücut şekillendirme yöntemi olduğu aşikârdır. Diğer yöntemlere göre pek çok avantajı bulunmaktadır. Liposuction'a göre belli başlı avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Yağ emme sistemi üzerine kurulu liposuction'a göre lazer lipoliz yöntemi vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

  • Liposuction ile yağ aldırma sonrası hasta 1 ay korse kullanır. Lazer lipoliz ile yağ aldırma işlemi sonrasında hasta ortalama 2 hafta korse kullanır.

  • Liposuction'a göre sonuçları kalıcıdır.

  • Morarma ve şişliğin görülme miktarı ve derecesi liposuction'a göre çok daha azdır, daha çabuk ortadan kaybolur. 10 gün içinde şişlik ve morluklar yok olur.

  • Liposuction yönteminde sarkan deriye cilt germeyle müdahale edilir. Lazer lipolizde ikinci müdahaleye gerek yoktur. Cilt lazer ışınları sayesinde kendiliğinden sıkılaşır, gergin ve genç bir dokuya sahip olur.   

Eğer çok daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz Estetik International'ın Liposuction ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığı sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/liposuction/

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.